XIV фестиваль СтрийОрганікФест: літо 2021

У 1934 році в Стрию започатковано видання що-річника "Український город і дріб". Титульною  є стаття "Поможім селянству побороти нужду": ".. цей рік для українського селянства катастрофальний. Збіжжя в зимі вигинуло, решту випалила посуха, ярі засіви куценькі, не ростуть, просто розпука. Тисячі моргів світять пусткою, жахом наповнена душа тремтить зі страху перед голодом.
І нема з цего положення легкого виходу, нема такого чарівного слова, аби в мент помогло, бо наше селянство односторонно, масово провадить збіжеву господарку а городництва не знає і тому не веде. А цей рік для городників, що мають свою воду надзвичайно добрий. Булгарські селяне рік річно приїзджають до нас на літо городничити а на зиму наче бузьки відлітають знов у свої родинні сторони з набитими кишенями. Наша земля для них Америкою, а ми з голоду пропадаємо.Так! Бо городництво хоче найінтензивнішої обрібки але і все добре оплачується. В городництві головний інструмент мотика, богато рук і знання а ризика мало. Рук в нас не бракує але знання мало.
Що діло є незвичайно хосенне про те ніхто не заперечить. Треба лише аби інтелігенція, що працює із народом, отже Всечесніші отці парохи, вельмишановне панство учительство та наше свідоме, передове селянство помогло нам розбудити зацікавлення до справи. А найскорше нам вдасться тоді, коли активні люде практично покажуть селу, як городничити."
Минуло 87 років з часу публікації цієї статті, але проблеми залишилися, в основному, всі ті ж. 
Як зорганізувати поширення знань між селянством? Як поширити кращі практики господарювання селян на землі? Як підтримати агровиробника? На ці запитання відповіді є!
Впродовж останніх трьох років Фонд громад "Рідня" з Стрия та Християнська служба порятунку з Києва впроваджують на Львівщині програму "Добрий господар". Одним з пріоритетів програми є поширення знань з агровиробництва та вироблення стратегії розвитку економічної форми самоорганізації людей у селі. Тобто, такий собі легкий вхід у мікро агровиробництво, щоб можна було мати додатковий дохід із своєї ділянки, вирощуючи якусь частину продукції на продаж.
Добрим просвітнім майданчиком де можна обмінятися досвідом, представити свої доробки в сфері агровиробництва є щорічний фестиваль-ярмарок, який цього року мав назву “XIV фестиваль "СтрийОрганікФест: літо 2021".
Image
2.jpg

І ярмарок і фестиваль вдалися на славу. Зрештою як завжди! Велика команда творила це свято у місті Стрию. Головні організатори фестивалю - структури економічної самоорганізації:  кооператив здорового харчування "Віра", кредитна спілка "Вигода", Фонд громад "Рідня", кооператив "Стрийський Ясь". До організації фестивалю долучилися виконавчі структури міста Стрия і Стрийського району на всіх рівнях, що показує зацікавлення влади у розвитку цієї ініціативи, яка вже стала візитівкою нашого міста. 

У дні фестивалю, окрім активної торгівлі товарами народного вжитку (сир, мед, вино, вироби з м'яса та риби, ужиткові речі) традиційно було проведено форум із мікроагробізнесу (центральною темою стала побудова мережі агровиробників, що вирощують білу витку квасолю яську), туристичний форум Стрийщини, ярмарок професій, творчі ініціативи стриян. Фонд громад "Рідня" забезпечив виконання вимог безпеки здоров'я відвідувачів фестивалю і зробив це на дуже високому рівні! Волонтери фонду провели підрахунок всіх відвідувачів. І тепер ми можемо точно сказати, що за три дні на СтрийОрганікФест побували від 20 до 30 тисяч людей!
Запрошуємо виробників агропродукції до участі в наступних фестивалях СтрийОрганікФест, які проводяться два рази на рік. Всіх, кого цікавить досвід вирощування тичної квасолі яськи запрошуємо долучитися до нашої мережі агровиробників. Разом ми сила!


Олег Шмілик, координатор програми “Добрий господар” Фонду громад “Рідня”
(тел. +380505508508)

Надрукувати  

Адреса
м. Стрий, вул.Народна 8
Львівська область, Україна
Email: bfridnya@gmail.com
моб. 096 551 2247