Запрошуємо до участі у проєкті "Городництво - аграрна мобілізація під час війни"

Запрошуємо до участі у проєкті  "Городництво - аграрна мобілізація під час війни"

 Фонд громад “Рідня” спільно з Християнською Службою Порятунку, кілька років поспіль, провадять Програму “Добрий господар”.  Мета Програми сприяти власникам земельних ділянок отримувати знання як краще загосподарювати на земельній ділянці, отримувати кращі врожаї та додаткові доходи.

 За час діяльності в програмі “Добрий господар” учасники взяли участь у ряді конференцій “Мікроагробізнес: з чого розпочати”; отримували знання від фахівців аграрного сектору; служителем ХСП Юрієм Тарасом проведено навчання по створенню теплої грядки Розума та поширено ці знання у 17 громадах; створено мережу агровиробників “Посади Яську” де власників земельних ділянок забезпечено агрономічним супроводом;  опрацьовано економічні аспекти від впровадження різних технологій  вирощування овочевої продукції; створено інноваційну мікро ферму для утримання курей несучок.

 Але, 24 лютого 2022, повномасштабна війна внесла корективи в усі сфери життя українців. Російські окупанти знищують склади сільськогосподарської продукції та аграрну техніку, захоплюють і позбавляють можливості працювати підприємства-виробники. Через бойові дії частину українських полів не буде засіяно у 2022 році.

 Сьогодні важливо ефективно використовувати всі доступні земельні ділянки для вирощування продуктів харчування. Кожен засаджений клаптик земельної ділянки зараз має особливу цінність. Кожен, хто сьогодні вирощує продукти харчування на власній земельній ділянці вносить свою частку у продовольчу безпеку країни і наближає час Перемоги.

 У межах програми «Добрий господар» розпочинаємо проєкт “ГОРОДНИЦТВО – АГРАРНА МОБІЛІЗАЦІЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ”. Учасники проєкту виростять продукцію овочівництва, яка буде перероблена  у сухі борщові набори. “Сухі борщі” будуть передані захисникам, що боронять Україну. Агродорадництво та переробку овочів у сухі борщові набори забезпечить партнер проєкту Сільськогосподарський кооператив “Стрийський Ясь”.

 Якщо ви маєте в розпорядженні вільну земельну ділянку, бажаєте у супроводі агродорадника власноруч виростити зелень та овочі з так званого “борщового набору” (морква, буряк, петрушка, картопля, капуста, цибуля, квасоля), а восени готові пожертвувати 10% зібраного врожаю для формування продовольчих наборів нашим бійцям, запрошуємо до участі у проєкті “ГОРОДНИЦТВО – АГРАРНА МОБІЛІЗАЦІЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ”.

 Учасником проєкту може бути власник земельної ділянки площею 5 соток на території України не охопленій бойовими діями. Учасники самі обиратимуть, що вирощувати на власних ділянках.

Водночас ви зробите свій внесок у перемогу України не лише над російськими окупантами, а й над потенційною нестачею продовольства в країні під час війни.

Ініціатор проєкту Фонд громад “Рідня”:

 1. компенсує учаснику проєкту витрати на насіння;
 2. покриє витрати хімічного аналізу грунту земельної ділянки де буде вирощуватися агропродукція;
 3. забезпечить агрономічний супровід;
 4. надасть, при потребі, засоби захисту рослин;
 5. за потреби, викупить надлишки вирощеної агропродукції;
 6. забезпечить переробку вирощених овочів у сухі борщові набори та відправку захисникам, які боронять Україну ;
 7. проведе учасникам проєкту екскурсію для ознайомлення з процесом переробки овочів у сухі борщові набори;
 8. надасть Сертифікат учасника проєкту;
 9. найуспішнішим учасникам проєкту вручить відзнаки.

Учасник проєкту зобов’язаний:

 1. проінформувати про місце знаходження та площу земельної ділянки на якій будуть вирощуватися овочі та про асортимент овочевої продукції;
 2. пожертвувати 10% вирощеної продукції, яка буде перероблена у сухі борщові набори;
 3. облікувати вирощену продукцію на відповідній ділянці;
 4. дотримуватися рекомендацій агродорадника при вирощуванні овочів на земельній ділянці;
 5. бути готовим ділитися отриманими знаннями.

Заявки на участь у проєкті приймаються до 01.06.2022, для цього потрібно заповнити форму реєстрації.

Олег Шмілик, координатор програми “Добрий господар”

+38 050 550 8508, +38 097 435 1416       


Надрукувати  

Адреса
м. Стрий, вул.Народна 8
Львівська область, Україна
Email: bfridnya@gmail.com
моб. 096 551 2247