27 вересня стартував благодійний агро проєкт, що був створений у 2023 році у співпраці з Robert Bosch Stiftung.
Проєкт з розвитку і підтримки локального вирощування городини, що сприятиме продовольчій безпеці та підтримці людей у громадах. Це можливість для тих, хто має малі присадибні ділянки чи кілька грядок біля будинку та зацікавлений навчитись їх ефективно використовувати задля підтримки своїх родин. Проєкт “Урожайний шлях” надає менторство фахівців та цільову фінансову допомогу.
В проєкті бере участь 5 громад: Бар, Стрий, Новояворівськ, Вознесенськ, Боярка.
Етапи діяльності:
– Проведення освітніх тренінгів
Кожен тренінг реалізовуватиметься на запит бенефіціарів, з урахуванням особливостей регіону (наприклад, про садівництво, вирощування, екологічне фермерство і т.д.) Це місце для обміну досвідом, знаннями й відкриттям чогось нового для майбутнього покращення ефективності у вирощуванні власних культур.
– Видача цільової фінансової допомоги на ведення агро діяльності.
Після тренінгів і здобуття нових знань, ми хочемо підтримати прагнення наших учасників до розвитку на практиці. Ми довіряємо досвіду наших учасників, тому кошти витрачатимуться в залежності від їх потреби та на власний розсуд. Задля справді ефективного та цільового використання.
Важливо! Учасником конкурсу з цільової фінансової допомоги, може бути кожен повнолітній житель обраних громад. Відвідування тренінгів, збільшує шанс отримати фінансову підтримку.
Кошти з цільової фінансової допомоги, можуть бути витрачені на речі пов’язані з городництвом: теплиці, приладдя для обробки, машинні устаткування, добрива, насіння та саджанці, вертикальне городництво і т.д. Проте не передбачають витрати на речі пов’язані з: великими арго підприємствами, тваринництвом, бджільництвом, закупівлею компонентів, що жодним чином не відносять до покращення результатів роботи на власній ділянці.
При використанні грошової допомоги, необхідно буде підписати договір про отримання коштів, протягом місяця після надходження коштів, використати їх у повному обсязі та обов’язково надати документи (чеки), що підтверджують витрати.
Також, ми заохочуємо всіх учасників які вирішать організуватись у групу, задля об’єднання грошової допомоги та створення одного, спільного проєкту. Наприклад, якщо ви не є членами одного домогосподарства та об’єднаєтесь у групу з 5 людей, щоб побудувати одну теплицю. В такому випадку, шанси отримати цільову фінансову допомогу збільшуються.
– Співпраця з місцевими підприємствами.
Ми хочемо, щоб проєкт приніс довгострокові результати, а не лише точкові покращення. Тому наша команда залучатиме місцевих підприємців, які готові співпрацювати з громадою. Тобто, домогосподарства можуть вирощувати сировину(овочі, фрукти, зелень), яку підприємства зможуть викупити та використати для власного виробництва. Це взаємовигідна співпраця, де населення знаходить додаткове джерело заробітку, а підприємець має впевненість, що зможе закрити свої потреби у сировині, потенційно збільшивши прибутки. В кінцевому результаті, ми отримуємо більше податків у бюджет для розвитку громади.
– Політика продовольчої безпеки.
Світ розвивається невпинним темпом. Кожного дня ми приділяємо все більше зусиль, щоб бути в контексті сьогодення. На тлі чого ми забуваємо фундамент нашого суспільства – продовольство(їжу), про що нагадала ‘‘зернова криза’’, як наслідок повномасштабного російського вторгнення.
Одна з головних наших цілей – спільно з міською владою, створити програму продовольчої безпеки, яка б враховувала аспекти та запити кожної громади, для створення плану з конкретними кроками до реалізації.
Наприклад, аналіз ґрунтів, видача фінансової підтримки, проведення тренінгів, створення теплиць спільного використання, переобладнання льохів під сховище для зерна і т.д. Задля того, аби після закінчення проєкту, люди мали державну підтримку, розуміли за чим вони можуть звернутись у разі потреби, а в разі виникнення продовольчої кризи була стратегія з підтримки населення.
ГРОМАДИ-УЧАСНИЦІ
“Урожайний шлях” здійснює свою діяльність на базі фондів громад, котрі вже багато років працюють у своїх громадах:
- Фонд громад “Рідня”, м. Стрий, Львівська обл.
- Фонд громади “Барі”, м. Бар, Вінницька обл.
- Фонд громади Вознесенська, м. Вознесенськ, Миколаївська обл.
- ГО “Гостинець”, м. Новояворівськ, Львівська обл.
- Фонд Боярської Громади, м. Боярка, Київська обл.
Інформацію про кожну організацію, в тому числі установчі документи та звіти, можна знайти на сторінці https://philanthropy.com.ua/member
Контактна інформація
З усіх питань щодо проєкту в Стрийському районі звертайтеся до координатора Олега Шмілика – konkurs.ridnya@gmail.com, тел. 097 435 1416
Ми відкриті до співпраці, ваших ідей та пропозицій!