Поетично–мистецький захід «Криївка 2.0»
Часопис “Гомін волі. Стрий” від 16 квітня
СОЦІАЛЬНО-БЛАГОДІЙНИЙ ПРОЄКТ
ВСІ ДОРОГИ ВЕДУТЬ У «BREADWAY STRYI»
Стрий з початку війни 24 лютого обрали місцем проживання понад 8 тисяч людей з найбільш «гарячих» місць України. Чимало з них, тікаючи вій війни, продовжили свій шлях за кордон, інші ж тимчасово залишилися з надією, що незабаром буде можливість повернутися у свої рідні міста. Та є частка тих, кому немає куди повертатися, бо ворог зруйнував їхні міста чи села. Вони серйозно задумуються: чи не залишитися у нас на постійне місце проживання?
Саме для таких, потенційно нових стриян Агенція регіонального розвитку «Перспектива Стрийщини» та ресторація «Breadway Stryi» разом з партнерами – Стрийською міською радою, Народним домом м. Стрия, Благодійним Фондом «Рідня» зініціювали соціально-благодійний проєкт інтеграції внутрішньо переміщених осіб в культурний простір міста Стрия.
За словами керівника Агенції регіонального розвитку «Перспектива Стрийщини» Юрія Комарницького, проєкт дає можливість популяризувати українську культуру та стимулювати підняття її якості шляхом розширення меж культурного життя. В основу задуму входить чотири головні напрямки: локальна культура; творчі люди; культурне середовище; історія та історична спадщина регіону. «Цей проєкт насамперед адресовано внутрішньо переміщеним особам та тим, які мають намір залишитися на території Стрийської ТГ. Культура може стати для них інструментом соціальних змін і надати їхньому життю нового виміру», – наголошує Юрій Комарницький.
Ідею підтримав ресторатор Сергій Пожар, який креативний не тільки на кухні, а у прагненні вчити культурі споживання їжі, ділитися багатим досвідом роботи у ресторанному бізнесі. «За задумом концепції нашого закладу було відкриття ресторації, як майданчика для спілкування. Люди різного віку та соціального статусу за філіжанкою кави чи смачним обідом можуть вирішувати бізнесові питання, освідчуватися у коханні, мріяти і планувати майбутнє, обговорювати останні новини. Власне, війна перевернула все з ніг на голову. Розгублені люди чи то місцеві, чи приїжджі, не знають, що робити, як жити далі? Обговорюючи ситуацію, знайшлися однодумці, які зійшлися в тому, що потрібно допомагати тим, хто у відчаї, хто покинув свої домівки і не бачить світлих перспектив. Ми, власне, хочемо це провалля між минулим життям і теперішнім закрити, дати відчуття того, що людина міцно стоїть на ногах і може далі бути щасливою попри все пережите», – каже Сергій Пожар.
Від слів до діла. Перший етап проєкту вже стартував. 6 квітня в ресторації «Breadway» для нових жителів нашої громади представили гордість міста – фільм «Стрий. Легенда», автором якого є також Юрій Комарницький. На перегляд прийшло близько 30 осіб. Серед них внутрішньо переміщені з Києва, Полтави, Харкова, Ірпеня, Дніпра. Після показу відбулось обговорення проєкту.
Організатори підготували анкети для гостей, щоб на майбутнє краще розуміти їхні потреби. Анкета містить 27 питань, від традиційних – вік, стать, до тих, які допоможуть рухатися у правильному руслі, наприклад, яких послуг бракує в громаді для задоволення ваших потреб чи як ви оцінюєте свій рівень інтегрованості в приймаючу громаду?
Присутні обмінялися думками, поділилися своїм досвідом соціалізації, висловили бажання удосконалювати українську мову і говорили слова подяки за турботу місцевій владі, волонтерам, громадським діячам, звичайним людям. Вирішили проводити такі зустріч щотижня в ресторації «Breadway Stryi». Час та день буде узгоджено згодом. Про наступні зустрічі повідомлятимуть у мережі Фейсбук. Також буде створено для комунікації Телеграм-канал.
У суботу, 9 квітня знову було гамірно у «Breadway». Тут пройшов черговий поетично–мистецький захід «Криївка 2.0» від молоді Стрия. «Молоді, талановиті, яскраві, людяні – так із захоплення від атмосфери зустрічі зазначила керуючий партнер ресторації Анна Хемій. – Сьогодні відбулася ще одна зустріч з вимушено переселеними людьми у нашу громаду. Місцева талановита молодь читала поезію, співала і просто спілкувалися між собою. Аналізуючи сьогоднішній день, сльози гордості та радості мимоволі з’являються самі собою. Це наше майбутнє. Пишаємося нашою молоддю. Впевнені, все буде Україна! Запрошуємо і стриян, і гостей міста на такі імпрези. Анонси шукайте на наших сторінках у соцмережах. Долучайтесь і ви до культурного простору, адже цінність життя в таких коротких митях».