
ПЕРЕДІСТОРІЯ. ДЕТАЛІ ПОХОДУ “ГОРАМИ НАШОЇ СЛАВИ 2026” – ЗГОДОМ.
Яворина-2025:вже стала історією. Наша команда членів Клубу мандрівників
Благодійний фонд “Фонд громад “РІДНЯ” зробила це в чотирнадцятий рік поспіль!!!. Жодного року пропуску. Максимум нас бувало 30 осіб, мінімум 2 осіб. Цього разу четверо сміливців), які не побоялися дощів). Наш успіх будь-якої мандрівки вимірюється участю молоді віком до 20 років. Серед нас був козак під псевдо Голод із села Довге, йому ще немає 16 років! Йшов на рівних?… Ні… випереджав!). Адже він учасник гри Джура!
Мандрівка на Яворину традиційно включає – відвідини Гошівської святої гори, с.Витвиця-місце де виріс Зеновій Красівський, могила сестри Володимири у с.Церківна (власне вона із с.Анатолією та Мизайлом Покришкою із с.Липа віднайшли цвинтар Поля та разом із о.Михайлом Гаврилівим започаткували хресну дорогу), хресну тематичну дорогу, цього разу вона була присвячена синам України Івану та Юрію Липі. Дякуємо за дуже якісну підготовку матеріалів Клубу лікарів імені Юрія Липи (керівник
Зоряна Іванків) від с.Липа до цвинтаря Поля, де захоронений провід старшинської школи УПА Олені (1944 р), відвідини бункера крайового провідника ОУН Роберта – Ярослава Мельника. Далі ми звично маємо ніч під Явориною і другий день мандруємо до урочища Табори, що глибоко у лісі біля Козаківки. Цього року ми підготували маршрут через г.Чорну Сиглу і побували тут – на місці формування та постою славної сотні УПА “Сіроманці”. Перехід не є складний – 9 км.
В Таборах нас вже чекав керівник пошукової групи “Роберт” із Болехова Торко Микола разом із його чарівною дружиною Оленкою. Юшка із білих грибів була самий раз!)
Помолилися, наспівалися, насміялися, скупалися у річці Сукіль, традиційно, і вернулися домів із великим почуттям виконаного обов’язку – пошанування наших героїв, які виборювали і виборюють нашу свободу!
Учасники самі забезпечують свою мандрівку. Транспортом підтримала, традиційно,
Кредитна спілка “Вигода” , а водієм послужив Петро Гресько із с.Добряни