Благодійний сніданок ФГ “РІДНЯ”, грудень 2016

Передріздвяний Благодійний Сніданок

Коли лунає критика, що навколо нас робиться щось не те, чуємося не зручно. Це ніби ми є тими сніжинками, яких примхливий  вітер направляє куди захоче. Як давати собі раду в такій життєвій «заметілі»? Таке питання обговорювали небайдужі стрияни на Другому Благодійному Сніданку з нагоди 5-ї річниці Фонду громад “Рідня”. На запрошення Владики Тараса Сеньківа, Стрийського єпарха, зібралося майже 30 осіб, щоб поспілкуватися у колі приятелів про благочинність, ідеали добра та служіння. Особливий гість Сніданку, отець-ректор УКУ Богдан Прах запропонував роздумати над тим, що для благодійної діяльності завжди можна віднаходити кошти, треба тільки відкрити своє серце для ближнього. Він також підкреслив, що як і будь-яка справа,  благочинність потребує професійного підходу – прозорості і зрозумілості для того, хто має кошти і того, хто потребує допомоги.

Присутні ділилися своїми думками про доброчинність в їхньому житті та мріями на майбутнє. Кожен мав можливість висловитися і ці ідеї, перегукуючись, створили атмосферу налаштованості на спільні кроки. Так, Мирослав Карпінський,  представник фонду родини Карпінських та парох церкви Всіх Святих Українського Народу побачили можливість спільно з фондом «Рідня» встановити на території парафії один із двох запланованих фондом повноцінних спортивних майданчиків. Відомий в Україні підприємець Андрій Петрух, засновник фірми “Медіс” (Медичні аналізи), представник якого був присутній на Сніданку, висловив зацікавлення можливістю створити іменний (корпоративний) фонд при “Рідні” та спільно і професійно здійснювати доброчинну діяльність на теренах Львівщини.

Музичні віртуози камерного ансамблю із Дрогобича та Стрия під керівництвом Іринея Турканика оповили дійство чарівною аурою української класичної музики.

Допомога ближньому і молитвою, і словом, і матеріальною підтримкою є сьогодні затребуваною ціннісною складовою українського світосприйняття. Представник  Фонду громади села Гірного Ярослав Білан вразив присутніх переліком здійснених справ, з поміж яких і організований фондом збір коштів серед мешканців села, і збудована почекальня на міжнародній автостраді, яка стала переможцем районного конкурсу громадських проектів, і започаткований сільськогосподарський кооператив імені Василя Нагірного, і навчання в місцевій школі фондів громад від «Рідні». Тепер у планах сільських активістів створення у селі громадського парку із дитячим майданчиком, альтанкою, фонтаном та висадженими унікальними деревами. І все це ініціативою та силами місцевої громади, яка своє служіння вбачає у можливості підвищувати якість життя та формувати почуття гідності кожного сільського мешканця.

Сам фонд Рідня, який на Сніданку виступав ювіляром, представив свої здобутки. На завершення Сніданку голова наглядової ради фонду Петро Маковський розповів про розвиток фонду від ідеї до розгалуженої структури. Він наголосив, що фонд створює можливості кожному статити благодійником, оскільки благодійні скриньки фонду встановлені у храмах Стрийської єпархії, а також у багатьох установах у населених пунктах, де працює фонд.  Кожного року оголошується конкурси проектів, а переможці фінансуються фондом.  За сприяння “Рідні” молодь гуртується в банках молодіжних ініціатив та організовуються вишколи для ініціативних люди з метою більш продуктивного впровадження ними власних ідей. Фонд, здобувши досвід, не тільки збирає кошти, але стає каталізатором нових ідей в царині економічної самоорганізації та недержавного пенсійного забезпечення для забезпечення зростання фінансової спроможності громади.

Другий Благодійний Сніданок показав джерела посилення благочинної діяльності його учасників, та способи нарощуванням ефективності філантропічних зусиль. На прощання, учасники сніданку бажали один одному веселих Різдвяних свят та цікавих доброчинних справ.

Катерина та Святослав Сурми

ФОТОАЛЬБОМ