НАША АВТЕНТИЧНІСТЬ ТА ТРАДИЦІЙНІСТЬ

2 вересня у м. Стрию пройшов День традиційного автентичного костюма Ця надзвичайна подія у нашому місті відбулася у рамках відзначення року Василя Нагірного на Стрийщині та із ініціативи партнера Фонду [...]

2 вересня у м. Стрию пройшов День традиційного автентичного костюма

Ця надзвичайна подія у нашому місті відбулася у рамках відзначення року Василя Нагірного на Стрийщині та із ініціативи партнера Фонду громад “Рідня” громадської організації “Центр відродження і дослідження Волині”, зокрема її керівника, нашого доброго приятеля Володимир Дзьобак (Volodymyr Dzobak). Власне у двох містах одночасно відбулося таке дійство цього дня – у м.Стрию та м.Рівному, місті, звідки це свято почало крокувати по Україні вже кілька років тому.

Таке свято організовано у партнерстві із Відділами культури міста та району, Стрийського краєзнавчого музею “Верховина”, Союзом Українок, Народного дому м.Стрия, Туристично-інформаційного цетру “Стрий”. За активної участі нашої економічної самоорганізації – кредитна спілка #Вигода.

Велике дякую всім нашим #волонтерам фонду громад #Рідня, що спричинилися до цього теплого, родинного, національного, щирого заходу – події великого національного значення. Власне Ви були ниткою вплетеною у полотно культури нашої України. Ви неперевершені!
Дякую організаторам – Ольга Савчин (голова оргкомітету), лекторій – про ткацтво на Стрийщині, Зеня Ханас – лекторій, костюми, Леся Маковська – модеді, Ігор Турейський – консультат із Києва та лекторій, Tetiana Nemyrovska – лекторій про Бойківська вбрання, Богдан Сидорак — презентація музею ікон Пресвятої Богородиці м.Моршин (#МузейІконПресвятоїБогородиціМоршин)

Дякую майстрам за майстер-класи:
-ткацтво (Ольга Савчин, м.Стрий)
-вив’язання хусток (Ольга Береза, м.Новий Розділ)
-ткання на бердечку (Галина Гром, м.Львів)
-валяння з вовни (Ніна Безпята, м.Новий Розділ)

Доповідачам за лекторій:
Про традиційні автентичні бойківські костюми Наталія Немировська (м.Львів), Ігор Турейський (м.Київ)
Колекція одягу Ольги Бачинської Романа Савчин (м.Стрий), Зеновія Ханас (м.Стрий)
Стрийська школа ткацтва-Ольга Савчин (м.Стрий)
Традиційні українські жіночі головні убори кін 19-поч.20 ст, Ігор Турейський (м.Київ)

Ольга Береза за чудову декламацію власної поезії.

Ну, а звесиляли нас музики із с.Либохори Турківського району – гурт “Бескид” – Василина, Леся, Іван та Василь. І це було просто фантастично!

Ми це зробили! А як це було красиво і натхненно побачила наш Боно-волонтер, фотомайстер найвищого гатунку Iryna Husak (маленька реклама для нашого боно-волонтера – якщо запросити її на свої події, то побачите себе і своїх рідних та друзів із дуже файних ракурсів та у цікавих моментах)))

Любуйтеся! І долучайтеся!

Зробимо День автентичного костюма традиційним святковим днем в Україіні – перша неділя вересня – щороку і назавжди!))

#ДеньТрадиційногоАвтентичногоКостюма

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000936962226&sk=photos&collection_token=100000936962226%3A2305272732%3A69&set=a.2225846067456604&type=1&l=90f690091b

 

Залишити коментар

Напишіть Ваше Ім'я.
Будьласка напишить коментар.