ВОЛОНТЕРСТВО-НОВИЙ ДОСВІД, НОВІ ЗНАЙОМСТВА, САМОРЕАЛІЗАЦІЯ-ОЛЬГА СИДІЙ

МОЛОДЬ, ЦЕ ПЕРСПЕКТИВА І РУШІЙНА СИЛА,  ЯКА БУДУЄ МАЙБУТНЄ ЖИТТЯ У СВОЄМУ МІСТІ (розмова з волонтером Ольгою Сидій, ученицею Стрийської гімназії) Коли з’явився перший досвід усвідомленого волонтерства? Вперше стала волонтером [...]

МОЛОДЬ, ЦЕ ПЕРСПЕКТИВА І РУШІЙНА СИЛА, 
ЯКА БУДУЄ МАЙБУТНЄ ЖИТТЯ У СВОЄМУ МІСТІ

(розмова з волонтером Ольгою Сидій, ученицею Стрийської гімназії)

 • Коли з’явився перший досвід усвідомленого волонтерства?

Вперше стала волонтером на фестивалі «Зашків» минулого року. Це земля, де народився Євген Коновалець. Я є членкинею неполітичної громадської організації «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», яка і є організатором цього фестивалю.

 • Перерахуйте, що Ви отримали від діяльності волонтером?

Діяльність волонтера не винагороджується зазвичай матеріально, це не є таким як подарунок, а можливість людині розвиватися і не тільки в фізичному, але й у духовному. Це хороший настрій, друзі, нові цікаві знайомства, багато вражаючих емоцій…

 • Ваші друзі такої ж думки про волонтерство як і Ви?

Так, більшість моїх друзів мої однодумці, більшість моїх друзів є активними і вони також долучаються до громадської діяльності. Серед друзів є й такі, які кажуть нащо цього, вони більш схильні отримувати винагороду за роботу. Волонтерство це більше хобі, а робота це вид діяльності за який отримуємо кошти.

 • Як ставляться до Вашої активності вчителі?

Вчителі до моєї позашкільної активності ставляться позитивно, хоча іноді можуть ставитися негативно, коли я через якийсь захід  можу пропустити урок… але, зазвичай, позитивно, бо ініціатива завжди заохочується. А в навчанні я завжди встигаю.

 • Ваші батьки теж такі активні у житті?

Так!

 • Де б Ви хотіли поволонтерити?

На фестивалях, таких як «Республіка», «Файне місто Тернопіль», можливо щось більш мистецьке, де можна себе проявити, як оратора, як людина, яка може щось розповісти, одним словом, щось цікаве робити.

 • Чи можна говорити, що волонтерство це Ваш спосіб життя?

Літом, це звісно так, це мій спосіб життя. Під час навчання це важче зробити, бо більша половина дня зайнята навчанням, але є волонтерство на дому, коли можна зробити щось на комп’ютері для інших.

 • Якщо б Ви не волонтерили, то чим би займалися у житті?

Не знаю, можливо більше часу приділяла своєму саморозвитку, оскільки я з дитинства завжди була чимось зайнята і не мала звички сісти і дивитися телевізор. Можливо більше грала б на музичних інструментах, бо маю музичну освіту гри на фортепіано та гітарі.

 • Багато людей виїжджаючи за кордон вчитися чи працювати залишаються там, як Ви до цього ставитеся?

Негативно, оскільки, на разі, еміграція несе погані наслідки, через зменшення населення країни, що приводить до падіння потенціалу України на світовому ринку, під загрозою опиняється ідея Української Державності. Молодь є рушійною силою держави, але саме молодь і виїжджає закордон, тому якщо молодь не повертається це є негативним. Жахливий наслідок має те, що молодь не бачить перспективи життя у рідному місті. Молодь має усвідомити, що саме вони є тою перспективою, рушійною силою, яка будує майбутнє життя у своєму місті.

 • Якщо б Ви мали змогу звернутися до всіх своїх одноліток, то що б Ви їм повідомили зокрема про волонтерство?

Я би сказала, що волонтерство є одним із найкращих хобі. Волонтерство не охоплює якийсь один вид діяльності, наприклад читання книг, чи писання віршів, чи гра на музичному інструменті, це всеохоплююче хобі, що допомагає розвинутися людині у різних напрямках, не тільки інтелектуальному чи фізичному, але у моральному напрямках. Людина стає міцнішою, все твердішою до себе, розуміє, що вона вартує. У майбутньому, коли молода людина була волонтером, хоче отримати гарну роботу, то роботодавець, знаючи, що людина була волонтером, а це значить ініціативна, людина яка хоче працювати і віддасть такій людині перевагу в прийманні на роботу.

 • Що Ви очікуєте від волонтерства?

Очікую новий досвід, нові знайомства, можливість самореалізації себе. Буває людина починає волонтерити в якійсь організації, а пізніше і отримує там роботу. Керівник може бачити у волонтері перспективного працівника. Зараз для мене головне навчання, а пізніше вже буду думати про роботу.

 • Коли спробуєте припинити свою волонтерську діяльність?

Думаю, що не буду припиняти волонтерської діяльності. Мені здається, що і старша людина може бути волонтером в різних видах діяльності. Для старшої людини теж важливим є активне проведення часу, допомогти собі відволіктися від щоденного життя, турбот і навіть просто відпочити. Волонтери мають такі ж проблеми як і інші люди: в особистому житті, роботі… але волонтерські навички здатні дозволяють легше долати проблеми, робить проблеми самих волонтерів непомітними для інших.

 • Що Ви знаєте про волонтерство у світі?

Знаю, що волонтерство більше розвинуте, ніж в Україні. Ми маємо таку тенденцію, що ми частіше бажаємо отримувати винагороду за роботу. За кордоном волонтерство заохочується як більше духовна потреба. За кордоном волонтери різного віку, як діти так і старші. Знайти можливість поволонтерити дуже легко.

 • Дайте перелік того, щоб Ви бажали отримати від організації, яка Вас запросила до волонтерства?

Зазвичай, нічого, оскільки волонтерство безкорислива робота. Можливо довіз до місця волонтерства і до дому, посвідчення волонтера, страхування життя на час виконання волонтерської діяльності, при потребі тривалого часу волонтерства можна подумати й про харчування.

 • Чи вартує розвивати волонтерство серед Ваших однолітків і в який спосіб?

Вартує, починаючи ще зі школи, коли старші діти можуть безкорисливо допомагати молодшим у навчанні. Далі волонтерство можна розвивати на рівні міста. Вартує заохочувати дітей до волонтерства, навіть можливо оцінками волонтерства. Хоча тут є питання, бо це ніби оплата за волонтерство…

Розмову провів Святослав Сурма

Залишити коментар

Напишіть Ваше Ім'я.
Будьласка напишить коментар.